(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Naprawa i wymiana układu wydechowego w samochodzie

  Rad-Kow Bydgoszcz   kwi 22, 2014   Oferta   0 Comment

Sprawny układ wydechowy w aucie wpływa znacznie na komfort w czasie jazdy. Ze względu na fakt swojego położenia jest narażony na liczne uszkodzenia mechaniczne. Dlatego należy dbać o regularny jego przegląd. Nasz serwis wykona go dla Państwa, a w razie stwierdzonych problemów, szybko i sprawnie je usunie.

Jak działa układ wydechowy?
Rola układu wydechowego w samochodzie polega na odprowadzaniu spalin z silnika. Dzięki temu samochód pracuje ciszej. Wydłuża się też żywotność silnika. Ważnymi elementami tego układu są: rura wydechowa, kolektor wydechowy silnika, katalizator, tłumik rozprężony i tłumik końcowy. Mechanizm ten znajduje się pod podłogą samochodu, dlatego jest wyjątkowo mocno narażony na uszkodzenia mechaniczne. Największym zagrożeniem dla niego jest korozja, która może spowodować poważne uszkodzenie całej maszynerii, jak i samego samochodu.

Jak wygląda usługa?
Nasza firma świadczy usługę, polegającą na okresowej ocenie stanu układu wydechowego. Nasi mechanicy czuwają nad wyłapaniem nawet najdrobniejszej wady, a następnie decydują czy jest potrzebna wymiana danej części, czy wystarczy uszczelnienie układu poprzez jego zespawanie.

Co wchodzi w zakres usługi?
W zakres świadczonej usługi wchodzą następujące czynności:

  • uszczelnianie, spawanie i naprawa układu wydechowego
  • wymiana układu wydechowego
  • wymiana tłumika końcowego i środkowego
  • naprawa i wymiana: katalizatora samochodowego, kolektora wydechowego, tłumika drgań, sondy lambda, wieszaka układu wydechowego;
  • wymiana: filtra cząstek stałych, tłumików, katalizatorów, uszczelek
  • naprawa, wymiana tłumika drgań układu wydechowego.

U nas znajdziecie też Państwo niezbędne części samochodowe, takie jak: tłumiki – zarówno do aut osobowych, jak i ciężarowych, a także katalizatory, filtry, złącza, sondy. Wszystkie części pochodzą od sprawdzonego producenta.

Comments are closed.