(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Naprawiamy auta

Nissan

Nissan to jedna z najpopularniejszych azjatyckich marek motoryzacyjnych. Europejczycy, w tym także sami Polacy, od lat zafascynowani są niezawodnością i perfekcyjnym wykonaniem samochodów eksportowanych z Japonii. Chwali się je za wysokie bezpieczeństwo i niemniejszy komfort jazdy. Dodając do tego liczne funkcjonalne dodatki, które montowane są głównie w nowszych wersjach Nissanów, otrzymujemy pojazd idealny na każdą okazję. Nic dziwnego, że wielu kierowców wybiera je jako samochody rodzinne – większość modeli jest wystarczająco pojemnych, by z powodzeniem spełniać tę rolę. (więcej…)

  Karolina Kałyszewska   sie 10, 2016   Marki aut   1 Comment   Read More

Mitsubishi

To właśnie japońska jakość kryje się pod znakiem Mitsubishi. Samochody osobowe i terenowe tej marki to coraz popularniejszy wybór wśród kierowców w Europie. Na ulicach polskich miast w ostatnich latach pojawiło się dużo więcej Coltów i Lancerów, które przyciągają niezłym wyglądem i wzrastającą z każdym rokiem eksploatacji opinią.

Podstawowa oferta samochodowa japońskiego giganta zawiera obecnie siedem modeli – od kompaktowego Space Star po L200 – największy w gamie. Pierwszy z wymienionych można nabyć już w cenie… Fiata lub Skody. Bazowa wersja Space Stara kosztuje bowiem 47 990 zł. (więcej…)

  Karolina Kałyszewska   sie 10, 2016   Marki aut   0 Comment   Read More

Mazda

Początki japońskiego koncernu Mazda sięgają 1920 roku od kiedy to firma jeszcze pod inną nazwą rozpoczęła produkcję urządzeń przemysłowych. W 1931 roku firma weszła na rynek samochodów osobowych. Od początku filozofia marki zakładała tworzenie samochodów niewielkich, zwinnych i ekonomicznych. Niewielkie rozmiary samochodów tej marki kontrastują z niesamowitymi osiągami tych samochodów, dzięki zamontowanym w nich dopracowanych silnikach.

W latach 60 firma postanowiła wejść na rynek europejski co było przełomem dla Mazdy. Od początku Mazdy zyskały miano „ulicznego zabójcy”, dzięki mocnym i wydajnym silnikom. Większość innowacji jakie znajdziemy w Mazdach wiąże się właśnie z silnikami. Mazda była swego czasu pierwszą firmą na świecie, która produkowała samochody, w których był montowany jeden z trzech dostępnych rodzajów silnika:

  • konwencjonalny tłokowy benzynowy,
  • napędzany olejem napędowym
  • i z wirującym tłokiem.
  Rad-Kow Bydgoszcz   wrz 10, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Mazda została wyłączona   Read More

Alfa Romeo

Historia tej marki sięga roku 1960. Pierwszy model powstaje w 1910 roku, który już w rok po wyprodukowaniu bierze udział w rajdzie Targa Florio. W latach pierwszej wojny światowej firma specjalizuje się w produkcji … amunicji, sprzętu oraz silników lotniczych i kompresorów dla wojska. Do produkcji aut sportowych, które podbijały kolejne trasy rajdowe powrócono ponownie w latach dwudziestych.
Obecnie ten włoski producent znany jest z aut wyścigowych, sportowych oraz luksusowych aut osobowych.

Samochody - Alfa Romeo Giulietta Spider

Marki samochodowe – Alfa Romeo Giulietta Spider (fot. Brian Snelson, CC 2.0 Flickr)

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 08, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Alfa Romeo została wyłączona   Read More

Aston Martin

To marka kojarzona z legendarnym super-agentem Jamesem Bondem, gdyż to właśnie te auta najczęściej pojawiały się w filmach akcji z jego udziałem. Są to auta luksusowo – sportowe. To, co je wyróżnia to fakt, iż są to auta tworzone z myślą o indywidualnych potrzebach ich przyszłych właścicieli. Ponadto rozwiązanie, jakim jest rama przestrzenna oraz niezależne zawieszenie – zastosowane w prototypie jednego z modeli tych samochodów – stosuje się po dziś dzień. Charakterystyczne jest również stosowanie w większości modeli systemu audio/video.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 08, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Aston Martin została wyłączona   Read More

Audi

To niemiecka marka samochodów osobowych i osobowo-sportowych. Data założenia to 1909 rok. W 2009 roku Audi świętowało 100-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zorganizowano specjalną wystawę: „Spotkanie generacji – efektywność przez lata”, na której można było podziwiać m.in. historyczne modele aut i prześledzić, jak marka zmieniała się przez lata.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 09, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Audi została wyłączona   Read More

BMW

To auta cechujące się przede wszystkim nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Producent tych aut stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo. W drugiej kolejności jest użyteczność auta oraz rozwiązania, dzięki którym auto można zaliczyć w poczet dość ekonomicznych. Ciekawostką jest możliwość zamówienia modelu BMW w wersji opancerzonej. Samochodom przypisywane są też takie zalety jak solidne wykonanie i trwałość. Na uwagę zasługuje też ich cichobieżność i lekkość w prowadzeniu.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 09, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania BMW została wyłączona   Read More

Chevrolet

To amerykańska marka aut utożsamiana z wysoką ekonomicznością. Samochody te znajdują się na 4 pozycji wśród najczęściej kupowanych na świecie. Ich nabywcy chwalą sobie tą markę głównie ze względu na ich przystępną cenę. Charakterystyczne dla tej marki są pewne technologiczne rozwiązania jak chociażby szkło bezodpryskowe czy elektroniczne układy stabilizacji toru jazdy a także czujniki parkowania i systemy ABS, BSS, TCS, HSA, ESC.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 10, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Chevrolet została wyłączona   Read More

Citroen

Specjalizuje się w autach osobowych, jak i dostawczych oraz ciężarowych. Producent stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy, dlatego też większość oferowanych modeli wyposażonych jest w Inteligentny System Kontroli Trakcji. Liczne modele posiadają również technologię HDi, która umożliwia ograniczenie emisji CO2 i zużycia paliwa. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest też zawieszenie Hydractive III+, które pozwala auto dostosować się do różnych warunków jazdy a przy tym podnieść komfort podróży zarówno i sprawić, że samochód łatwiej trzyma się drogi.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 10, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Citroen została wyłączona   Read More

Chrysler

Firma specjalizuje się w produkcji oraz sprzedaży aut osobowych i lekkich samochodów użytkowych. Data powstania koncernu to czerwiec 1925 rok. Obecnie firma została w całości przejęta przez Fiata, jednocześnie jawi się, jako siódmy, co do wielkości producent aut na świecie.

(więcej…)

  Rad-Kow Bydgoszcz   maj 10, 2014   Marki aut   Możliwość komentowania Chrysler została wyłączona   Read More