(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Mitsubishi

  Karolina Kałyszewska   sie 10, 2016   Marki aut   0 Comment

To właśnie japońska jakość kryje się pod znakiem Mitsubishi. Samochody osobowe i terenowe tej marki to coraz popularniejszy wybór wśród kierowców w Europie. Na ulicach polskich miast w ostatnich latach pojawiło się dużo więcej Coltów i Lancerów, które przyciągają niezłym wyglądem i wzrastającą z każdym rokiem eksploatacji opinią.

Podstawowa oferta samochodowa japońskiego giganta zawiera obecnie siedem modeli – od kompaktowego Space Star po L200 – największy w gamie. Pierwszy z wymienionych można nabyć już w cenie… Fiata lub Skody. Bazowa wersja Space Stara kosztuje bowiem 47 990 zł. Zdecydowanie większy gabarytowo i pod względem możliwości terenowych jest Outlander, dla którego koncern Mitsubishi przygotował nową wersję na rok 2016, dość szeroko rozpropagowaną w kampaniach reklamowych. Można ją nabyć w salonie już od 90 990 zł.

Trudno nie zauważyć, iż japoński gigant w ostatnim czasie mocniej postawił na crossovery. Ten coraz popularniejszy genotyp pojazdów wypycha z rynku klasyczne „osobówki” czy też popularne szczególnie w latach dziewięćdziesiątych „kompakty”. Znamienną była decyzja z grudnia 2015 roku o zakończeniu produkcji Lancera bez wprowadzenia na rynek jego bezpośrednio następcy.

Samochody Mitsubishi charakteryzują wyważone koszty eksploatacyjne i serwisowe – naprawa hamulców kosztuje tyle samo lub mniej niż w odpowiednich modelach konkurencyjnych marek. Pewne newralgiczne dla codziennego funkcjonowania elementy, takie jak sprzęgło czy hamulec ręczny charakteryzuje podwyższona trwałość. W samochodach Mitsubishi nie grozi nam szybka wymiana linki hamulca ręcznego.

Czerwone logo japońskiego giganta zwiastuje także solidne szyby, wzmocnione dodatkowo w niektórych modelach crossoverów. Silniki montowane w samochodach – zarówno te autorskie Mitsubishi, jak też i będące owocem współpracy z Daimlerem – charakteryzują się wysoką niezawodnością, ze szczególnym uwzględnieniem zimowych warunków atmosferycznych. Drobne problemy w autach Mitsubishi mogą niekiedy sprawiać wydechy, a już zupełnie rzadko – elektronika. Rozważając zakup i potencjalne naprawy pojazdów z tej marki, trzeba brać pod uwagę, iż wizyta w serwisie – choć nie najtańsza spośród wszystkich marek dostępnych na rynku – zdarzać nam się będzie jednak bardzo rzadko.

Comments are closed.