(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Na jaką markę samochodu się zdecydować? – analiza producentów aut

  Karolina Kałyszewska   lip 08, 2015   Porady   0 Comment

Mercedes – Benz

Mercedes to legendarna niemiecka marka samochodów produkowanych przez firmę Daimler. Obecnie pod marką Mercedes dostępne są samochody osobowe, ciężarowe, a także autobusy. Mercedesy jednoznacznie kojarzą się z luksusem i solidnym wykonaniem, które przeszły już do legendy motoryzacji. Początki marki Mercedes sięgają lat 80 XIX, kiedy to działalność w branży motoryzacyjnej rozpoczęli założyciele firmy i twórcy marki Mercedes-Benz.

Mercedes to marka obecna w wielu, często bardzo odległych od siebie segmentach rynku motoryzacyjnego. Pomimo różnych grup docelowych, każda linia pojazdów tej marki jednoznacznie kojarzy się z luksusem. Jeśli autobusy Mercedesa to z pewnością wygodne i ekonomiczne. Jeśli auta osobowe to tylko takie, które zapewniają użytkownikom prestiż i komfort z jazdy. Jeśli auta sportowe to tylko takie, które dają szanse na zwycięstwa, czego dowodem jest długoletnia historia firmy w wyścigach Formuły 1, nie tylko, jako zespół fabryczny, ale również jako dostawca silników dla innych zespołów.

Ponadto samochody te wyróżniają takie cechy jak: doskonała zwrotność – duży promień skrętu; doskonale trzyma się drogi – wzorcowe zawieszenie; niezawodność i bezawaryjność na wysokim poziomie.

Mini

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Mini.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Mini.

Historia Mini sięga lat 50 XX wieku i wiąże się z kryzysem paliwowym w Wielkiej Brytanii. To wówczas w niewielkiej fabryce zapadła decyzja o rozpoczęciu produkcji maleńkiego auta, które miało zapewnić Brytyjczykom mobilność przy ograniczonych ilościach paliwa na rynku i wysokich jego cen dla klientów detalicznych. W wyniku tej nagłej potrzeby powstało kultowe auto wyróżniające się dwu-drzwiowym wzbudzającym uśmiech nadwoziem.

Samochód, którego istnienie zawdzięczamy problemom gospodarczym kraju, w którym powstał stał się legendą i do dzisiaj posiada wielu zwolenników, których przybywa. W 2000 roku zadebiutował nowy Mini, który choć nawiązywał do nadwozia swojego poprzednika to jest już autem bardziej nowoczesnym i masywnym, a więc zapewniającym zdecydowanie więcej bezpieczeństwa, co jest piętą achillesową pierwszej wersji Mini.

 

Mitsubishi

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Mitsubishi.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Mitsubishi.

Mitsubishi to nie tylko nazwa marki japońskich samochodów, ale również nazwa koncernu, którego początku sięgają lat 70 XIX, dopiero z upływem lat i rozpowszechnieniem się samochodów firma postanowiła również zaznaczyć swoją obecność na tym rynku. Samochody Mitsubishi charakteryzuje sportowa i aerodynamiczna linia nadwozia oraz ekonomia jazdy. Cechy te pozwoliły na zbudowanie silnej pozycji na globalnym rynku motoryzacyjnym

Auta tej marki podobnie jak samochody Hondy słynną z innowacji technologicznych, ponieważ inżynierowie tworzący te auta szukali sposobów optymalizacji zużycia paliwa i osiągów samochodów. Efektem tych prac było stworzenie pierwszego silnika z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Działanie silników Mitsubishi pozwala na poprawę ekonomii jazdy, ponieważ zaawansowane rozwiązania oszczędzają paliwo, gdy kierowca jedzie ostrożniej i wolniej, ale gdy decyduje się na nieco bardziej agresywną jazdę dostarczają lepszą jakościowo mieszankę, dzięki czemu samochody mają więcej mocy.

 

Nissan

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Nissan.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Nissan.

Jedną z najpopularniejszych japońskich marek samochodów jest Nissan, którego początki sięgają 1911 roku, kiedy to założono firmę będącą protoplastą firmy Nissan. Produkcja samochodów pod obecną marka rozpoczęła się w 1933 i trwa nieprzerwanie do dziś. Samochody tej marki to przede wszystkim auta segmentu popularnego kierowane do średniozamożnego klienta. Japońska stylistyka nadwozia oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne zapewniły Nissanom istotne miejsce na współczesnym rynku motoryzacyjnym.

Samochody Nissana wyróżnia bezawaryjność czego dowodem są liczne wyróżnienia dla tych aut w testach badających awaryjność aut używanych. Modele Nissana miały w takich testach lepsze notowania niż niejeden samochód niemiecki, które uważane są za najsolidniejsze. Nissan podobnie jak Honda czy Mitsubishi wpisuje się w trend japońskich aut, które swoja popularność zyskały dzięki bezawaryjności, zaawansowanym silnikom oraz niewysokim cenom w porównaniu ze swoimi amerykańskimi czy europejskimi konkurentami.

 

Opel

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Opel.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Opel.

Opel to niemiecka marka samochodów, której historia sięga XIX wieku, ale firma nie od początku zajmowała się produkcją i sprzedażą samochodów. Obecnie Opel to przede wszystkim auta osobowe, ale w ofercie można znaleźć również niewielkie samochody dostawcze. Opla wśród marek niemieckich wyróżnia to, że jest autem przeznaczonym niemal dla każdego w odróżnieniu od Mercedesów czy BMW. Większość modeli Opla to auta rodzinne lub miejskie oferowane w trzech podstawowych wersjach: kombi, sedan i hatchback.

Oprócz cenowej dostępności samochody Opla wyróżnia ograniczona awaryjności, a jeśli już mamy problem z naszym Oplem to jego naprawa nie powinna być dużym wydatkiem ze względu na powszechność aut tej marki i łatwy dostęp do części. Cechą charakterystyczna Opli jest nienajlepsza jakość karoserii, która może ulec korozji. Problem ten jest szczególnie dotkliwy w samochodach produkowanych w latach 90 i wcześniej. Obecnie karoserie Opli są zdecydowanie lepsze i nie ulegają tak łatwo korozji jak w poprzednich modelach.

 

Peugeot

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Peugeot.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Peugeot.

Jedną z wiodących na europejskim rynku motoryzacyjnym jest francuska marka Peugeot. Ta firma to fenomen na skalę światową, ponieważ pomimo ponad 200 letniej historii i wzrostu w tym czasie do rozmiaru globalnego koncernu firma przez cały ten okres pozostawała firmą rodzinną. Twórcami oraz osobami, które wnosiły największy wkład w rozwój marki Peugeot zawsze byli członkowie rodziny Peugeot. Początek tej marki wiąże się z zakładem rzemieślniczym produkującym maszyny, a następnie rowery. Obecnie firma to przede wszystkim samochody osobowe i dostawcze.

Większość modeli Peugeot jest dedykowanych szerokiemu gronu potencjalnych klientów, a marka nie pretenduje to bycia marką pojazdów luksusowych, choć nie sposób odmówić niektórym modelom Peugeot stylu bardziej odpowiadającego drogim Mercedesom czy Lexusom. Peugeoty kojarzą się również z popularnym cyklem filmowym „Taxi” o przygodach taksówkarza-rajdowca. Główny bohater przemierzał ulicy Marsylii za kierownica jednego z modeli Peugeot.

 

Polonez

Jednym z kultowych samochodów Polski Ludowej był Polonez produkowany w fabryce FSO. Decyzje o powstaniu tego samochodu podjęto nie tak jak ma to miejsce w przypadku większości samochodów na sali narad zarządów i inżynierów, ale podczas partyjnych narad PZPR. Polonez miast zastąpić dużego fiata, czyli model 125p wyprodukowany w FSO na bazie włoskiej licencji. Polonez jak na swoje czasy był autem relatywnie nowoczesnym, ponieważ w zamierzeniu pomysłodawców i twórców miał spełniać wszelkie normy pozwalające na dopuszczenie tego modelu do sprzedaży na rynkach zachodnioeuropejskich.

Nowoczesne nadwozie samonośne hatchback wyraźnie wyróżniało się na tle swojego poprzednika i z powodzeniem mogą pod względem stylistycznym rywalizować z konkurencja z innych krajów. Niestety niezbyt solidne wykonanie samochodów oraz wręcz toporne wnętrze nie pozwoliły Polonezom na zdobycie uznania poza Polską. Obecnie Polonez to przede wszystkim relikt przeszłości, a niektóre modele nabrały wartości kolekcjonerskiej.

 

Pontiac

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Pontiac.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Pontiac.

Samochody marki Pontiac w początkowej fazie swojej historii miały być jedynie tańsza wersją innej marki należącej do koncernu General Motors. Z upływem lat samochody tej marki nabierały własnego niepowtarzalnego charakteru wydając na świat modele, które do dziś są uważane za kultowe. Pontiac to między innymi vany, ale również tak zwane muscle cary, czyli auta mające niesamowite osiągi jak na swoje rozmiary. Muscle Cary zdobyły popularność przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych w latach 60 i 70. Rosnące ceny paliwa na rynku amerykańskim sprawiły, że wiele osób odwróciło się od tego typu aut w kierunku tanich i ekonomicznych aut japońskich.

Obecnie samochody marki Pontiac nie są już produkowane w żadnym segmencie pojazdów bez względu na osiągi czy przeznaczenie aut. W 2009 roku właściciel marki Pontiac, koncern General Motors podjął decyzję o definitywnym zaprzestaniu produkcji samochodów marki Pontiac co było odpowiedzią na znaczne problemy finansowe General Motors.

 

Porsche

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Porsche.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Porsche.

Firma produkująca samochody marki Porsche to obecnie jedno z największych niezależnych przedsiębiorstw produkujących samochody seryjne. Firma uchroniła się przed trendem konsolidacji na rynku producentów samochodów, dzięki czemu zachowała swój pierwotny charakter, a miłośnicy marki mają pewność, że firma w przyszłości nie zmieni priorytetów. Porsche to przede wszystkim auta sportowe, ale marka ta również znana jest z kilku modeli w innych segmentach rynku samochodów. Jednak nawet jeśli Porsche wypuszczał na rynek SUV-a lub limuzynę to auta te i tak miały sportowy charakter pomimo odmiennego przeznaczenia.

Historia firmy sięga lat 30 XX wieku kiedy to rozpoczęto produkcję pierwszy modeli samochodów. Firma musiała przerwać swoją działalność i z nakazu Hitlera przestawić swoje moce produkcyjne na potrzeby wojskowe. Najpopularniejsze modele Porsche wyróżnia to, że mają silniki umiejscowione na tyle co nie jest powszechna praktyką. Marka Porsche choć znana jest z drogich aut sportowych co jakiś czas wypuszcza na rynek nieco tańsze auto, dzięki czemu również mniej zamożni klienci mogą zasmakować tej marki i stać się jej wiernymi fanami.

 

Renault

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Renault.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Renault.

Jednym z najstarszych producentów na świecie jest firma Renault. Jej początki sięgają 1899 roku i od tamtej pory firma zajmuje się produkowaniem samochodów. Renault to przede wszystkim samochody osobowe w segmencie aut rodzinnych i miejskich, ale również samochody dostawcze i ciężarowe. Renault stawia przede wszystkim na dopracowane silniki testowane na trasach rajdowych oraz wyścigowych Formuły 1. Efektem działań mechaników Renault było wiele mistrzostw świata Formuły 1 zdobywane albo w ramach zespołu fabrycznego, albo jako dostawca silników do innych samochodów, między innymi pojazdów Red Bulla za kierownicą, którego Sebastian Vettel zdobył 4 mistrzostwa z rzędu.

Renault to przede wszystkim dobre silniki i szeroka oferta samochodów w różnych segmentach cenowych. Niestety samochody marki Renault podobnie jak Ople nie zawsze mogły pochwalić się najlepszą karoserią. W marką Renault wiąże się ważne wydarzenie w historii Francji. Podczas pierwszej wojny światowej zarekwirowano 500 taksówek tej marki, aby przetransportować żołnierzy na front, dzięki czemu udało się odeprzeć ofensywę niemiecką.

Rover

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Rover.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Rover.

Rover to brytyjski producent samochodów, który początkowo nie tworzył pojazdów pod własną marką. Z czasem fabryka Rovera zaczęła na rynek brytyjski wypuszczać modele samochodów, które z upływem lat zyskały popularność. W 2005 roku zaprzestano produkcji samochodów pod marka Rover po ogłoszeniu przez firmę upadłości. W ciągu kolejnych kilku lat sprzedano różnym firmom motoryzacyjnym prawa do niektórych modeli oraz sprzedano markę Rover firmie Tata Motors, która zasłynęła niegdyś produkcją najtańszego auta na świecie.

Choć samochody Rover nie są obecnie produkowane to po drogach Wielkiej Brytanii, ale również innych krajów jeździ mnóstwo samochodów tej marki. Samochody wyróżniało komfortowe wykończenie oraz brytyjski charakter. Rovery są samochodami bardzo podobnymi do Hondy, ponieważ swego czasu obie firmy zawarły porozumienie na mocy, którego firmy wypuszczały na rynek samochody bardzo do siebie podobne, przy czym samochody marki Rover były dedykowane na rynek brytyjski.

Saab

Jedną z bardziej specyficznych marek samochodów jest szwedzki Saab, który powstał w wyniku kryzysu w firmie zajmującej się produkcją samolotów. Po II wojnie światowej firma Saab produkująca dotychczas samoloty na potrzeby wojska stanęła w obliczu upadłości na skutek braku zamówień. W 1947 roku firma podjęła decyzję o rozpoczęcia produkcji także samochodów. Lotniczy rodowód miał znaczący wpływ na wygląda samochodów tej marki.

Oprócz szwedzkiej solidności samochody tej marki wyróżniały się świetnymi wynikami aerodynamicznymi. Mało, kto w tamtych czasach przeprowadzał testy samochodów w tunelach aerodynamicznych, a samochody marki Saab już od początku swojego istnienia mogły czerpać ze swojego lotniczego rodowodu. Na uwagę zasługuje również linia nadwozia samochodów tej marki, które w wielu przypadkach do złudzenia przypominały małe samoloty, którym za chwilę powinny wyrosnąć skrzydła.

 

Seat

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Seat.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Seat.

Seat to hiszpańska, a raczej katalońska marka pojazdów osobowych, której początki sięgają 1950 roku. Firma powstała z inicjatywy rządowej, a w konsorcjum założycielskie weszły Instytut Przemysłowy oraz kilka banków, a także Fiata, który udzielił licencji na produkcję jednego ze swoich modeli. Obecnie marka Seat jest własnością Volkswagena, co ma istotny wpływ na jakość produkowanych obecnie przez Seata samochodów.

Większość podzespołów zamontowanych w samochodach Seata jest wspólna z innymi markami należącymi do koncernu Volkswagena. Pomimo to Seat zachował specyficzne dla siebie cechy takie jak linia nadwozia czy wykończenie wnętrza. Seat znany jest również z tego, że wszystkie jego modele noszą nazwę inspirowaną przez nazwy regionów Hiszpanii, co ma świadczyć o zachowaniu Iberyjskiego charakteru pomimo sprzedaży marki firmie niemieckiej.

 

Skoda

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Skoda.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Skoda.

Skoda to obecnie jedyna czeska marka pojazdów, która pomimo wieloletniego funkcjonowania w realiach kraju należącego do bloku komunistycznego nie tylko przetrwała, ale również rozwinęła się i obecnie jest jedną z najpopularniejszych marek samochodów średniej klasy w Europie. Obecnie marka Skoda należy do koncernu Volkswagen, dzięki czemu korzysta z solidnych podzespołów tej marki stosowanych również w bardziej prestiżowych modelach takich jak Golf czy Passat.

Do momentu wcielenie w szeregi firm należących do Volkswagena, Skoda była raczej kojarzona z mało finezyjnymi modelami samochodów. Jednak po 2000 roku rozpoczęto produkcję modeli, które do złudzenia przypominały Passaty, jednak były zdecydowanie tańsze. Obecnie Skoda idzie swoją drogą produkując samochody spełniające takie kryteria jak komfort jazdy i bezawaryjność zachowując przy tym rozsądny poziom cenowy.

 

SsangYong

SsangYong to przede wszystkim aut terenowe produkowane przez koreańską firmę. Rodowód tej marki jest zbliżony to najsłynniejszej marki w tym segmencie, czyli Jeepa. Podczas wojny koreańskiej firma będąca protoplastą marki SsangYong produkowała samochody terenowe dla armii amerykańskiej. Dochody czerpane z tej działalności pozwoliły rozwijać działalność pomimo wyczerpania zamówień z armii.

Samochody tej marki przez wiele lat korzystały z podzespołów Mercedesa, dzięki czemu użytkownicy aut SsangYong mogli się cieszyć wysoką jakością użytkowanych samochodów. SsangYong to marka niszowa, która obecnie od kilku lat przechodzi ciągły proces restrukturyzacji, dlatego ciężko przewidzieć kierunek rozwoju tej marki.

 

Subaru

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Subaru.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Subaru.

Historia Subaru podobnie jak wielu marek samochodów rozpoczęła w związku z II wojną światową. Po demilitaryzacji Japonii podjęto decyzję o podziale jednego z największych konglomeratów zbrojeniowych w efekcie czego powstało 12 firm, a jedną z nich było Subaru, które specjalizuje się w produkcji samochodów. Subaru podobnie jak większość japońskich aut wyróżnia się technologicznym zaawansowaniem, ale ma też pewną cechę, które mogą mu pozazdrości wiele firm motoryzacyjnych nie tylko japońskich.

Subaru wielu osobom kojarzy się z kultowymi modelami samochodów, z których najpopularniejszym jest model Subaru Impreza. Samochód ten zdobył niezliczoną ilość mistrzowskich tytułów w rajdach samochodowych, a za jego kierownicą zasiadali najlepsi kierowcy rajdowi ostatnich lat. Obecnie Subaru stawia także na rozwój oferty w segmencie aut terenowych. Subaru Forester to specyficzny rodzaj auta terenowego, ponieważ pomimo przystosowania do jazdy w terenie, jego nadwozie przypomina bardziej kombi niż auta terenowe.

 

Suzuki

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Suzuki.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Suzuki.

Suzuki to przede wszystkim słynny japoński producent motocykli, ale jednocześnie marka samochodów osobowych oraz lekkich aut dostawczych. Samochody Suzuki stylistyką przypominają inne japońskie marki. Firma Suzuki mając doświadczenie w produkcji motocykli, w dosyć naturalny sposób wypełniła swoją ofertę niewielkimi i zwinnymi samochodami osobowymi. Obecnie Suzuki stawia również na coraz popularniejszy segment samochodów terenowych, które choć nie nadają się do bardzo ciężkich warunków w terenie to spełniają wymagania klientów, którzy chcą jeździć po mieście lub mało wymagającym terenie samochodami mającymi charakter odpowiedni dla aut terenowych.

Samochody wyróżnia zaawansowanie technologiczne oraz spójna linia nadwozia choć nie zawsze tak było, ponieważ starsze modele Suzuki nie zawsze pasowały do innych aut jeżdżących po europejskich oraz amerykańskich drogach na, których firma Suzuki chciała być obecna. Jednym z dziwniejszych modeli Suzuki jest dostawcze Carry, które wyróżniało się niewielkimi jak na auto dostawcze rozmiarami oraz płaskim przodem.

 

Tata

Tata to indyjska marka samochodów wchodząca w skład tamtejszego giganta przemysłowego. Aż do 2004 roku Tata Motors była kojarzona jedynie z autobusami oraz ciężarówkami produkowanymi na rynek Indii oraz krajów ościennych. W 2008 roku firma Tata Motors zaskoczyła cała branżę motoryzacyjną projektując najtańsze auto na świecie znane pod nazwą Nano. Twórcy tego samochodu postawili sobie za cele stworzenie auta dostępnego dla każdego nawet przeciętnie zarabiającego mieszkańca Indii oraz innych krajów będących na podobnym etapie rozwoju gospodarczego.

Początkowy zachwyt ideą najtańszego auta na świecie szybko ostygł, ponieważ jakość wykonania samochodów marki Tata pozostawia wiele do życzenia i zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup choćby kilkuletniego, ale solidnego auta niż wydawanie pieniędzy na nowy, ale wadliwy i niedopracowany samochód czego przejawem było między innymi pojawienie się na jednym z salonów samochodowych modelu Nano bez wycieraczek.

 

Toyota

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Toyota.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Toyota.

Największym obecnie w Japonii i jednym z największych producentów samochodów na świecie jest Toyota. Historia Toyoty sięga 1918 roku, ale dopiero na kilka lat przed II wojną światową firma zaczęła produkować samochody również na potrzeby wojska, które potrzebowało samochodów terenowych wytrzymujących obciążenia działań wojennych. Obecnie Toyota to marka w ramach, której dostępnych jest mnóstwo modeli w niemal każdym segmencie rynkowym.

Samochody Toyoty są przede wszystkim solidnie wykonane, a usterki w tych autach to rzadkość. Przyczyna niskiej awaryjności Toyot leży w zarządzaniu jakością, którego początki wiążą się z tą marką samochodów. To właśnie w fabrykach Toyoty powstało większość założeń i narzędzi zarządzania jakością wykorzystywanych w wielu krajach i branżach na całym świecie. Oprócz dopracowanych detali samochody Toyoty wyróżnia także spójna i podążająca za trendami linia nadwozia, dzięki czemu samochody tej marki z sukcesem zdobyły rynki europejskie oraz amerykański co nie udało się wielu firmom japońskim.

 

Volkswagen

Volkswagen to jedna z wielu niemieckich firm motoryzacyjnych, która podobnie jak Opel postawiła sobie za cel stworzenie samochodu, który byłby dostępny dla większej rzeszy potencjalnych klientów nie dążąc do stania się marką prestiżową. Sama nazwa kojarzy się z celem, jaki postawiła przed sobą firma. Efektem tych działań był między innymi Garbus, który wciąż jest produkowany w Meksyku, ale już pod zupełnie inna marką, a firma Volkswagen ma z nim tylko tyle wspólnego, że udzieliła na jego produkcję licencji.

Volkswagen pomimo tego, że wcale nie chciał stać się marka prestiżową zasłużył po części na to miano poprzez wprowadzanie na rynek jedynie dopracowanych pojazdów, które miały wszystkie istotne dla samochodów cechy: bezawaryjność, dobre osiągi i wysoki komfort jazdy. Firma Volkswagen od kilkunastu lat realizuje strategię wzrostu poprzez przejmowanie innych europejskich marek pojazdów. W efekcie tych przejęć solidne i dopracowane silniki i inne podzespoły trafiły również do samochodów sprzedawanych pod innymi markami, co również ma przełożenie na ich nieco niższą cenę.

Volvo

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz - Volvo.

Serwis samochodowy Rad Kow Bydgoszcz – Volvo.

Szwedzkie Volvo to synonim jakości oraz, a może przede wszystkim bezpieczeństwa w motoryzacji. Firma od samego początku swojego istnienia stawia na zachowanie maksymalnych norm bezpieczeństwa, dzięki czemu samochody tej marki są pionierami w zakresie wdrażania rozwiązań i mechanizmów mających zapewnić większe bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerom. Początki firmy sięgają 1927 roku, kiedy to powstał pierwszy model samochodu tej marki, ale nieoficjalny początek marki przypada na 1924 roku, kiedy to w restauracji poznali się późniejsi założyciele firmy.

O jakości samochodów marki Volvo może świadczyć choćby to, że najbogatszy Europejczyk będący jednocześnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie Ingvar Kamprad, założyciel Ikei jeździ samochodem właśnie tej marki. Na dodatek jego Volvo wcale nie jest nowe i liczy sobie już ponad 30 lat, ale mimo to doskonale służy człowiekowi, który mógłby sobie pozwolić na każdy dostępny model samochodu.

 

 

 

Comments are closed.