(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Serwis systemów antypoślizgowych

  Rad-Kow Bydgoszcz   kw. 22, 2014   Oferta   0 Comment

W trakcie jazdy samochodem, może zdarzyć się jakaś nieprzewidziana sytuacja, w której od czasu hamowania i zapanowania nad kierownicą, może zależeć życie pasażerów, jak i samego kierowcy. Stąd też potrzeba kontroli nad sprawnością systemów antypoślizgowych w samochodach. Nasz serwis gwarantuje Państwu najbardziej wiarygodne testy pozwalające ocenić na ile system ten w Państwa aucie jest sprawny, a na ile wymaga serwisowania.

Jaki jest zakres usługi?
Serwis systemów antypoślizgowych dotyczy następujących czynności:

  • kontrola systemu ABS (Anti-Lock Braking System)
  • kontrola systemu ASR (Acceleration Slip Regulation)
  • kontrola systemu DSC
  • kontrola systemu ESP.

Prawidłowo wykonane pomiary sprawności poszczególnych elementów, mają wpływ na jakość i bezpieczeństwo jazdy.

Z czego składa się system antypoślizgowy w aucie?
System antypoślizgowy w naszym samochodzie, ma za zadanie zmniejszenia ryzyka kolizji drogowej czy wypadnięcia z drogi. W jego skład wchodzą następujące mechanizmy:
System ABS – rolą tego mechanizmu jest zapobiegać blokowaniu kół auta w trakcie hamowania. Dzięki jego sprawności można uniknąć takich problemów na drodze jak: ściąganie samochodu w boku, wirowanie samochodu czy utrata kontroli nad kierowanym pojazdem.
System ASR – mechanizm ma za zadanie nie dopuścić do nadmiernego poślizgu kół samochodu, w czasie gdy ten przyspiesza (tzw. buksowanie kół). Dodatkową funkcją tego systemu jest zmniejszenie zużycia opon oraz paliwa. Ma też pośredni wpływ na żywotność silnika.
System DSC – system, który w razie wpadnięcia w poślizg przyhamowuje któreś z kół
System ESP – jest to mechanizm, który włącza się automatycznie. Jego zadanie polega na stabilizacji toru poruszania się pojazdu w czasie wykonywania przez niego zakrętu. Wchodzące w jego skład poszczególne elementy, powinny działać bez zarzutu.

Jakie są korzyści dla Klienta?
Przede wszystkim macie Państwo gwarancję, iż oddajecie auto w ręce prawdziwych fachowców. Oznacza to, że otrzymujecie z powrotem pojazd, który zapewnia Wam bezpieczną jazdę nawet w bardzo trudnych warunkach.

 

Comments are closed.