(52) 3473566
warsztat@rad-kow.pl

Naprawa i regulacja pracy silnika

  Rad-Kow Bydgoszcz   kwi 22, 2014   Oferta   0 Comment

Silnik to „serce” każdego samochodu. Od jego sprawności zależy bardzo wiele, dlatego też należy dbać o jego regularny przegląd. Oddając auto do naszego zakładu zyskujecie Państwo pewność, co do fachowej, ale i kompletnej obsługi w tym zakresie.

Silnik samochodowy – podstawa wiedzy
W momencie, gdy kierowca odpala samochód, zasilający go prąd przedostaje się do świec zapłonowych. Te z kolei powodują zapalenie się mieszaniny benzyny i powietrza, która umieszczona jest w cylindrach. Spalanie mieszaniny uruchamia samochód. Praca silnika następuje w czterech następujących po sobie etapach: ssanie, sprężanie, spalanie, wydech. W skład budowy silnika wchodzą: kadłub i głowica, układ korbowy, mechanizm rozrządu, układ smarowania, układ chłodzenia, układ zasilania, układ zapłonowy, układ rozruchowy.

Generalnie rozróżnia się dwa rodzaje silników samochodowych:

  • z zapłonem iskrowym – benzynowe (tłokowe i rotacyjne)
  • z zapłonem samoczynnym – silnik typu diesel.

Nasi mechanicy radzą sobie zarówno z silnikami najnowocześniejszymi, zwykłymi, jak i przestarzałymi. Ma to związek z ich nieustannym szkoleniem i nabywaniem doświadczenia w praktyce, jak i teorii.

Jaki jest zakres usługi?

Nasz serwis oferuje szeroki wachlarz czynności związanych z przeglądem, jak i usprawnieniem pracy silnika w Państwa pojazdach. Nasze usługi obejmują następujące czynności:

  • naprawa, regeneracja, remont i wymiana silnika;
  • naprawa i wymiana poszczególnych elementów budowy silnika jak: filtr oleju, filtr powietrza, pasek klinowy, rozrząd, uszczelniacze, tłoki i wiele innych;
  • odczytywanie i kasowanie kodów błędów;
  • wymiana oleju silnikowego;
  • czyszczenie i wymiana intercoolera.

Nasz serwis posiada też w sprzedaży części do silników.

Comments are closed.